DOXA SUB 300 Carbon COSC, Karaiby i Divingstar

16 marca zaprezentowaliśmy pełną gamę DOXA SUB 300 Carbon COSC, nowego zegarka dla nurków z kopertą z kutego włókna węglowego, dostępnego w 6 różnych wariantach tarczy (możesz przeczytać nasz artykuł wprowadzający tutaj).
Mieliśmy okazję przetestować dwie wersje, karaibska ref. 822.70.201.20 z niebieską tarczą i czarnym gumowym paskiem oraz Divingstar ref. 822.70.361.31 z żółtą tarczą i żółtym gumowym paskiem, a teraz z przyjemnością dzielimy się naszymi wrażeniami i niektórymi zdjęciami (inne zostaną opublikowane na naszym kanale na Instagramie).

Nowa koperta z kutego włókna węglowego wprowadza akcent do legendarnego repliki zegarków omega nurkowego SUB 300, który DOXA wprowadził na rynek w 1967 roku i który stał się ulubionym narzędziem wielu profesjonalnych nurków dzięki opatentowanej lunetce z dwiema oddzielnymi skalami, jasnopomarańczowej tarczy i charakterystycznej obudowie w kształcie poduszki .

Zamiast być wykonanym z jednego bloku stali nierdzewnej, obudowa SUB 300 Carbon COSC jest uzyskiwana przez naprzemienne losowo ułożone warstwy włókien węglowych, a następnie podgrzewanie i zagęszczanie całej struktury, która w wyniku reakcji chemicznej przekształca się w super sztywną Formularz. Powstały zaawansowany technologicznie materiał kompozytowy jest niezwykle lekki, a jednocześnie niezwykle trwały. Każde etui ma unikalną opalizującą teksturę, która zapewnia naprawdę wyjątkowy wygląd.
Koperta (średnica 42,5 mm, grubość 13,40 mm) wyposażona jest w jednokierunkowy obrotowy bezel – również wykonany z karbonu – który porusza się bardzo precyzyjnie dzięki wyczuwalnym 120 klikom.
Zewnętrzny pierścień pokazuje dane głębokości nurkowania w metrach. Wewnętrzny pierścień pokazuje na biało czas w minutach na głębokości wskazanej na zewnętrznym pierścieniu. Znacznik zanurzenia (dwie kropki) służy do ustawiania czasu trwania nurkowania od aktualnego czasu poprzez zrównanie go ze wskazówką minutową. W ten sposób duża wskazówka minutowa wskaże, ile minut nurek może pozostać na żądanej głębokości i powrócić na powierzchnię bez przystanku dekompresyjnego.

repliki zegarków jest wodoodporny do ciśnienia 30 atm (około 300 metrów / 984 stóp), wydajność, którą osiąga się dzięki odpornej na ciśnienie komorze tytanowej i zakręcanej koronce, również wykonanej z węgla i ozdobionej napisem „DOXA”. ryba”.

Dobrze chroniona szafirowym szkiełkiem typu box z powłoką antyrefleksyjną (podobną do pleksiglasu stosowanego w oryginalnej serii, ale z tą zaletą, że jest odporna na zarysowania), tarcza zapewnia doskonałą czytelność dzięki dużej wskazówce minutowej i mniejszej wskazać godzinę.

Wskaźniki i wskazówki, w tym centralna sekunda, zostały hojnie pokryte powłoką Super-LumiNova, bardzo pomocną podczas nurkowań w warunkach słabej widoczności.

W prawym dolnym rogu tarczy znajdziemy napis „SUB 300” oraz nazwę każdej wersji, w naszym przypadku „caribbean” i „divingstar”. Okienko daty na godzinie 3 uzupełnia wskazania.

W pozycji 0 koronka jest mocno przykręcona do koperty. Odkręcając go można nakręcić rolex repliki zegarek w pozycji 1, ustawić datę w pozycji 2, a godzinę w pozycji 3.

Podobne wpisy